czwartek, 5 grudnia 2013

Chwilami życie bywa znośne...

...mawiała nasza znakomita poetka Wisława Szymborska i jakże zgadzam się z tym stwierdzeniem!
Życie nie jest usłane różami i choć zdarzają się w nim bardzo przyjemne chwile, to jednak codzienność jest mozolna i raczej mało efektowna.
Zawsze miałam duże problemy z podejmowaniem decyzji, a ostatnio muszę dość często je podejmować i nie chodzi tu o drobne sprawy dnia codziennego. Najgorsze jest to, że wciąż mam wątpliwości, czy dokonałam właściwego wyboru i często dopada mnie pytanie o ewentualne skutki podjętych działań.  Ktoś kiedyś powiedział, że "zła decyzja jest lepsza od żadnej" i póki co tego się trzymam.
Bardzo dawno temu moja koleżanka ze studia radiowego, w którym razem pracowałyśmy wpisała mi do tomiku wierszy Baczyńskiego taką sentencję: "W życiu nigdy nie jest tak dobrze ani tak źle, jak myślimy". Nie wiem, skąd ona pochodzi, ale często ją sobie przypominam i właściwie dopiero niedawno dotarło do mnie, że zawiera w sobie sporo prawdy. Wiele zależy od nas, od naszego sposobu myślenia, dlatego staram się nie demonizować trudnych sytuacji, powtarzając sobie, że przecież nie jest jeszcze aż tak źle. Nie wpadam też w przesadną euforię, gdyż to, co dziś wydaje się być fantastyczne, jutro prawdopodobnie powróci do normalnych wymiarów.
Zima zbliża się ponoć wielkimi krokami, więc na poprawę humoru aplikuję sobie i Wam najlepsze lekarstwo, jakie znam na zimową depresję: piosenkę w wykonaniu mojego ulubieńca i na dodatek już w świątecznym nastroju.

     Zima nad Bałtykiem (zdjęcie z ubiegłego roku)

16 komentarzy:

 1. I to jest prawda, zawsze może być gorzej i zawsze może być lepiej. A piosenkę uwielbiam. Pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Andante Spianato:-) Dziękuję za komentarz i przepraszam, że dopiero dziś odpisuję. Niestety, słynny już Ksawery nieco narozrabiał i przez kilka dni mieliśmy ciągłe wyłączenia prądu. Pozdrawiam Cię gorąco i życzę dużo słoneczka:)))

   Usuń
 2. Ja też bardzo tę piosenkę lubię....
  A w życiu to nigdy nie wiadomo. A poza tym - nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło.
  Życzę, aby jednak było dobre, niezależnie od wszystkiego!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Stokrotko, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, choć na niektóre sprawy nic nie można poradzić, choćby na starość i nieuchronność przemijania. Życzę Ci bardzo przyjemnego tygodnia i pozdrawiam:)))

   Usuń
 3. Życie to wieczna huśtawka, nigdy nie wiadomo czy przyjdzie nam wznieść się ponad codzienność czy poczuć ziemię pod stopami. Życzę Genevieve, aby jednak eurofia nie dała się przygnieść myśleniu o normalności. Trzeba pozwolić się unieść wysoko, choćby na chwilę zachłysnąć się tym stanem, mimo, iż zaraz minie. Piosenka pięknie przedświąteczna :) Serdeczności :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana Małgosiu, chyba masz rację, nie powinnam rezygnować z tych bardzo przyjemnych stanów, kiedy można choć na chwilkę poszybować w górę. Jednak trudna codzienność zbyt często ściąga mnie w dół i coraz gorzej znoszę tę huśtawkę. Dziękuję Ci za ciepłe słowa, pozdrawiam najserdeczniej:)))

   Usuń
 4. http://olgrab.bloog.pl8 grudnia 2013 21:46

  Genevi!! Pozdrawiam serdecznie :) ,uporałam się z przeglądarką i cieszę się,że będę mogła czytać Twoje dobre mądre teksty.. zawsze umiesz stworzyć klimat do pomyślenia a to radosnego, a to spokojnego ,a to do ..zastanowienia się i analizy własnych poczynań .Życzę ..środka-równowagi we wszystkim ,chociaż to najtrudniejsze co można uzyskać w życiu właśnie.Piękna piosenka.. i ja dziekuję .Ola

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj Olu:))) Cieszę się ogromnie, że udało Ci się mimo trudności odwiedzić mój blog i zostawić komentarz. Serdecznie dziękuję za Twą życzliwość i ciepłe słowa...dzięki Tobie poczułam się bardzo przyjemnie:-) Ściskam Cię najmocniej i pozdrawiam:-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kochana Genevieve życzę Ci wielu powodów do radości,
  a Twoja ulubiona piosenka wprowadza miło w świąteczny nastrój, mam nadzieję, że Ciebie również.. :--)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Dominiko, serdecznie dziękuję:))) Bardzo chciałabym, aby wszędzie zapanował ten miły, świąteczny nastrój, niestety u mnie ostatnio radość przeplata się ze smutkiem. Ściskam Cię najmocniej i całuję:-)

   Usuń
 7. Zgadzam sie z tymi sentencjami. Zgadzam się również z Tobą, że my sami różnie postrzegamy rzeczywistość w zależności od chwili. Jesteśmy pełni uczuć i odczuć. I wiesz co? Tak myślę... że to chyba dobrze. Ściskam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Agnieszko, dziękuję za Twe mądre słowa i za to, że jesteś:))) Pozdrawiam gorąco:-)

   Usuń
 8. Witaj ;)
  W nasze życie są wpisane: i dobro i smutek- dla równowagi.
  Przedświąteczny czas, to nostalgia, ale i szczęście, że znów przyjdzie nam przeżyć cudowne chwile w rodzinnym gronie :)
  Pozdrawiam pięknie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Morgano:))) Bardzo dziękuję za odwiedziny. Święta to taki magiczny czas, gdy smutki chowają się po kątach, a w sercu gości radość i szczęście. Pozdrawiam serdecznie:-)

   Usuń
 9. Serdecznie pozdrawiam Cię Genevi!! Może znalazłam sposób,żeby komentarze ukazywały się .."w życiu nigdy nie jest tak dobrze ani tak źle jak myslimy.." to jest piękne i odnosi się także do mojego stresu z powodu komentarzy! Wróciłam do przeglądarki explorer i zobaczymy..Zaglądałam do Ciebie i czytałam .. i pisałam i byłam wzruszona Twoim szczęściem a Syna Doktoratem! Gratulacje Genevi! Może teraz dotrą do Ciebie! Zawsze lubię czytać co napiszesz i zawsze się wzruszam ..a teraz Wszystkiego Najpiękniejszego w Święta Bożego Narodzenia! Radości i tego cudownego szczęścia ,które zjawia się przy Rodzinnym spotkaniu..Przesyłam wiele życzliwości i uścisków Ola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Olu, serdecznie dziękuję za życzenia i tyle ciepłych słów. Cieszę się ogromnie, że do mnie zaglądasz i czytasz...nie ma dla mnie większego szczęścia, niż akceptacja ze strony osoby tak dobrej i miłej, jak Ty:))) Ściskam Cię najmocniej i pozdrawiam:-)

   Usuń