wtorek, 31 grudnia 2013

Moja lista wszechczasów

Ostatni dzień starego roku skłania nas do podsumowań i wszelkiego rodzaju rankingów.
Dla mnie był to rok pomyślny, choć naznaczony pewnymi trudnościami. Potwierdza to starą prawdę, że bez wysiłku i pokonywania przeszkód niemożliwy jest żaden sukces.
Mam nadzieję, że ten Nowy 2014 Rok nie będzie gorszy a po cichutku liczę nawet na zasadniczą poprawę w pewnych obszarach.
Gdybym pokusiła się o muzyczne podsumowanie mijającego roku, to mogłabym stwierdzić, iż wielkich wstrząsów nie było. W polskiej muzyce rozrywkowej największym objawieniem była dla mnie Natalia Sikora, której charyzmatyczne wykonania piosenek mej ukochanej wokalistki Janis Joplin zrobiły na mnie naprawdę duże wrażenie.
W muzyce światowej królowały młode gwiazdy, z których tylko kilka odpowiada moim gustom muzycznym. Na pierwszym miejscu zdecydowanie umieściłabym Adele ze swym cudownym mocnym głosem i wspaniałymi piosenkami, z których większość stała się  światowymi przebojami.
Podoba mi się  również muzyka młodej wokalistki Lany Del Rey, która niesie w sobie coś niepokojącego i jednocześnie bardzo intrygującego. Prawdziwym objawieniem okazał się też John Newman, angielski wokalista bardzo wyróżniający się na tle innych młodych gwiazd muzyki rozrywkowej.

W tym roku mija dwadzieścia lat, odkąd Marek Niedźwiedzki w mej ukochanej "Trójce" zaprezentował po raz pierwszy swoją "Listę wszechczasów". Znalazło się na niej sto najpiękniejszych piosenek, wybranych przez słuchaczy. Pamiętam, jak wtedy z wypiekami na twarzy czekałam na kolejne miejsca...aż do końca, kiedy pan Marek ogłaszał pierwszą trójkę. Nie pamiętam dokładnie, ale najprawdopodobniej na najwyższych pozycjach pierwszego notowania znalazły się "Schody do nieba"grupy Led Zeppelin, "Brothers In Arms" Dire Straits i "Fragile" Stinga.
W kolejnych latach były następne notowania, które również śledziłam z uwagą, choć może już z nieco mniejszymi emocjami.
Wiele piosenek z tej listy było naprawdę wspaniałych i do dziś słucham ich bardzo chętnie, jednak nie zawsze mogłam zgodzić się z wyborem słuchaczy. Ostatnio przyszło mi do głowy, że mogłabym stworzyć swoją własną "listę wszechczasów" Właściwie to cały czas mam ją w głowie, wymaga tylko przelania jej na papier a właściwie lepiej byłoby powiedzieć na komputer, choć nie dam głowy, że ta forma stylistyczna jest poprawna.
Jeżeli czas mi pozwoli, to z wielką przyjemnością przedstawię już w nowym roku moje notowanie na blogu, choć prawdopodobnie będę musiała je nieco skrócić.
Życzę Wam Kochani bardzo roztańczonego i szampańskiego Sylwestra oraz dużo pozytywnych wrażeń- w tym również muzycznych- w Nowym 2014 Roku.


26 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Dziękuję Uleczko i wzajemnie:))) Początek roku zaczęłam niezbyt fortunnie bo od choroby, ale już jest ok. Przesyłam buziaki:-)

   Usuń
 2. Themy nie podejmę, bo więcej nad połowę nazwisk nic mi nie mówi, jeno bym zatem chciał wszelkiej w Nowym Roku pożyczyć pomyślności i zdrowia:)
  Kłaniam nisko:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję Wachmistrzu:-) Cieszę się, że wpadłeś i również życzę wszelkiego dobra w Nowym Roku:)))

   Usuń
 3. Pozdrawiam najserdeczniej i niech ten Nowy Rok nie zawiedzie Twoich oczekiwań....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Andante:))) Mam nadzieję, że tak właśnie będzie. Pozdrawiam serdecznie:-)

   Usuń
 4. Kochana Genevieve, życzę, aby Nowy Rok był bardzo wdzięczny i pełen najpiękniejszych dźwięków miłych sercu. Dużo piękna i dobra. Całuję Cię mocno :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci Droga Małgosiu:-) Co prawda początek roku miałam niezbyt udany(choroba), ale może to dobrze wróży na dalszy czas:))) Ściskam Cię najmocniej:-)

   Usuń
 5. Właśnie słucham "Top wszech czasów" i odwiedzam ulubione blogi moich czasów :) Wszystkiego dobrego Genevieve na ten Nowy Rok. Inspiracji i zachwytów, muzycznych i literackich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Virginio:))) Serdecznie dziękuję za życzenia. Cieszę się, że słuchałaś Topu wszech czasów, ja niestety przeleżałam w łóżku, ale dzięki internetowi wiem, jak ułożyło się to jubileuszowe 20 te notowanie. Pozdrawiam Cię gorąco:-)

   Usuń
 6. Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję Dominiko:))) Przesyłam uściski:-)

   Usuń
 7. Genevi !! Serdecznie dziękuje za piękne życzenia! Dziekuję za tę listę muzyczną ! Trafia także w moje ucho i w serce .
  Masz świetny pomysł ,żeby stworzyć własną TOP LISTĘ .Trzymam kciuki za realizacje .
  Życzę Ci aby ten Rok 2014 był dobry a nawet najlepszy..Niech spełnią się Twoje oczekiwania i .. marzenia, Ściskam serdecznie Ola.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się Olu, że mój pomysł z Top listą spodobał Ci się:))) Mam nadzieję, że wkrótce będę mogła ją przedstawić. Dziękuję serdecznie za życzenia i pozdrawiam gorąco:-)

   Usuń
 8. Moja lista wszechczasów jest trochę inna, ale to nie przeszkadza mi darzyć wielką sympatią autorki tego bloga :-). I życzyć Jej wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Zdrowia, Pomyślności, Radości dla Ciebie Genevieve i dla Twoich Najbliższych!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stokrotko, bardzo dziękuję za miłe słowa i życzenia na Nowy Rok, które jak najbardziej odwzajemniam:-) Przepraszam za moje zaległości w odwiedzinach, postaram się szybciutko to nadrobić. Przesyłam ucałowania:)))

   Usuń
 9. Oj, też wychowałam się na Niedźwiadku :) I pewnie też bym dorzuciła garść tytułów...
  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku życzę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Teresko:))) Cieszę się, że masz podobne do moich zainteresowania. Dziękuję za życzenia i wzajemnie. Pozdrawiam serdecznie:-)

   Usuń
 10. I ja dołączam się do życzeń i życzę pomyślności w Nowym Roku! Aby każdy dzień niósł ze sobą wiele radości i okazji do samorealizacji. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję Ma B i również życzę Ci wszystkiego co dobre w Nowym Roku:))) Pozdrawiam serdecznie:-)

   Usuń
 11. Minęły Święta, Sylwester, Trzej Królowie wrócili na Wschód, a my z niepokojem czekamy na tę wredną zimę!
  Pozdrawiam Cię, Ma Belle Mme G., i zapraszam do siebie na terapeutyczną dawkę głupawki...

  OdpowiedzUsuń
 12. Co dzień zaklinam tą wredną zimę, aby poszła sobie gdzie indziej i póki co...skutecznie:))) Dziękuję za miłe odwiedziny, oczywiście nie omieszkam wpaść do Ciebie i pośmiać się trochę. Pozdrawiam Cię Klaterku i życzę miłej niedzieli:-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Witaj :)
  Pozdrawiam pięknie, a moje gusta muzyczne już zapewne znasz, bo w każdym poście jest jedna ulubiona propozycja ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Witaj Morgano:))) Zawsze z wielką przyjemnością słucham Twych propozycji muzycznych. Pozdrawiam serdecznie:-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Hm... Genevieve nie zastanawiałam się nad rokiem 2013 pod katem muzycznym, a przecież muzyka towarzyszy mi w każdej chwili mojej codzienności i dopiero Ty mi to uświadomiłaś.
  Ściskam mocno i już znacząco "ponoworocznie", ale szczerze życzę Ci, abys ten rok zaliczyła do najwspanialszych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za życzenia i wzajemnie:))) Pozdrawiam Cię Agnieszko i zachęcam gorąco do słuchania muzyki przez cały rok:-)

   Usuń